MKP1839422631
Mfr.Part #
MKP1839422631
Description
CAP FILM 0.22UF 1% 630VDC AXIAL
Size / Dimension :
0.472Diax1.043L 12.00mmx26.50mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
630V
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated AC :
250V
Capacitance :
0.22µF
Tolerance :
±1%