MKP1839415631
Mfr.Part #
MKP1839415631
Description
CAP FILM 0.15UF 1% 630VDC AXIAL
Capacitance :
0.15μF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
250V
Voltage - Rated DC :
630V
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.413Diax1.043L 10.50mmx26.50mm