MKP1839415405
Mfr.Part #
MKP1839415405
Description
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC AXIAL
Size / Dimension :
0.315Diax1.043L 8.00mmx26.50mm
Voltage - Rated AC :
220V
Max Operating Temperature :
100°C
Length :
26.4922mm
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
0.15μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
400V