MKP1839415404
Mfr.Part #
MKP1839415404
Description
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC AXIAL
Capacitance :
0.15μF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
400V
Voltage - Rated AC :
220V
Size / Dimension :
0.315Diax1.043L 8.00mmx26.50mm
Tolerance :
±5%
Reach Compliance Code :
Unknown
Factory Lead Time :
15 Weeks
Datasheets
MKP1839415404
Vishay MKP1839415404
MKP1839 0.15μF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839415404 Overview
In a temperature range of -55°C~100°C, the device can be operated.