MKP1839415403
Mfr.Part #
MKP1839415403
Description
CAP FILM 0.15UF 2.5% 400VDC AXL
Voltage - Rated AC :
220V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
0.15μF
Size / Dimension :
0.315Diax1.043L 8.00mmx26.50mm
Voltage - Rated DC :
400V
yes
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±2.5%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Datasheets
MKP1839415403
Vishay MKP1839415403
MKP1839 0.15μF Film Capacitor ±2.5% Axial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole