MKP1839415401
Mfr.Part #
MKP1839415401
Description
CAP FILM 0.15UF 1% 400VDC AXIAL
PC Pins
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
400V
Capacitance :
0.15μF
Size / Dimension :
0.315Diax1.043L 8.00mmx26.50mm
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
220V
Tolerance :
±1%
Length :
26.4922mm