MKP1839415161
Mfr.Part #
MKP1839415161
Description
CAP FILM 0.15UF 1% 160VDC AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
0.15μF
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Lead Diameter :
600 µm
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
yes
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated AC :
100V
Size / Dimension :
0.295Diax0.551L 7.50mmx14.00mm
1 (Unlimited)
Published :
Voltage - Rated DC :
160V