MKP1839410163R
Mfr.Part #
MKP1839410163R
Description
CAP FILM 0.1UF 2.5% 160VDC AXIAL
Voltage - Rated DC :
160V
Voltage - Rated AC :
100V
Size / Dimension :
0.256Diax0.551L 6.50mmx14.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Pbfree Code :
yes
ROHS3 Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±2.5%
Capacitance :
0.1μF