MKP1839410161R
Mfr.Part #
MKP1839410161R
Description
CAP FILM 0.1UF 1% 160VDC AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
0.1μF
Radiation Hardening :
No
PC Pins
Lead Diameter :
600 µm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
160V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.256Diax0.551L 6.50mmx14.00mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated AC :
100V