MKP1839347161
Mfr.Part #
MKP1839347161
Description
CAP FILM 0.047UF 1% 160VDC AXIAL
Film Capacitors
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated DC :
160V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Diameter :
600 µm
Capacitance :
0.047µF
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated AC :
100V
Size / Dimension :
0.217Diax0.433L 5.50mmx11.00mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~100°C