MKP1839333404
Mfr.Part #
MKP1839333404
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.276Diax0.551L 7.00mmx14.00mm
Published :
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
400V
Voltage - Rated AC :
220V
Capacitance :
0.033µF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
MKP1839333404
Vishay MKP1839333404
MKP1839 0.033μF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839333404 Overview
Temperatures of -55°C~100°C are suitable for operating the device.