MKP1839333401
Mfr.Part #
MKP1839333401
Description
CAP FILM 0.033UF 1% 400VDC AXIAL
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
400V
1 (Unlimited)
Lead Diameter :
600 µm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated AC :
220V
Capacitance :
0.033µF
Size / Dimension :
0.276Diax0.551L 7.00mmx14.00mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
MKP1839333401
Vishay MKP1839333401
MKP1839 0.033μF Film Capacitor ±1% Axial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839333401 Overview
Devices with a -55°C~100°C temperature capability can be operated.