MKP1839333254
Mfr.Part #
MKP1839333254
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC AXIAL
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.217Diax0.433L 5.50mmx11.00mm
Voltage - Rated AC :
160V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.033µF
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated DC :
250V
Datasheets
MKP1839333254
Vishay MKP1839333254
MKP1839 0.033μF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole