MKP1839333165
Mfr.Part #
MKP1839333165
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 160VDC AXL
Capacitance :
0.033µF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated DC :
160V
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated AC :
100V
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Datasheets
MKP1839333165
Vishay MKP1839333165
MKP1839 0.033μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 160V-DC 100V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839333165 Overview
The device is capable of operating at the temperature of -55°C~100°C.