MKP1839333164
Mfr.Part #
MKP1839333164
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 160VDC AXIAL
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated AC :
100V
Voltage - Rated DC :
160V
Mounting Type :
Through Hole
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Capacitance :
0.033µF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
MKP1839333164
Vishay MKP1839333164
MKP1839 0.033μF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 160V-DC 100V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839333164 Overview
It is capable of operating at -55°C~100°C degrees Celsius.