MKP1839333163
Mfr.Part #
MKP1839333163
Description
CAP FILM 0.033UF 160VDC AXIAL
Voltage - Rated AC :
100V
Capacitance :
0.033µF
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±2.5%
PP
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Voltage - Rated DC :
160V
Datasheets
MKP1839333163
Vishay MKP1839333163
MKP1839 0.033μF Film Capacitor ±2.5% Axial PC Pins 160V-DC 100V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839333163 Overview
Temperatures of -55°C~100°C allow the device to operate.