MKP1839333161
Mfr.Part #
MKP1839333161
Description
CAP FILM 0.033UF 1% 160VDC AXIAL
Film Capacitors
Length :
10.9982mm
Voltage - Rated DC :
160V
Lead Diameter :
600 µm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Capacitance :
0.033µF
Radiation Hardening :
No
Termination :
PC Pins
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated AC :
100V
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C