MKP1839322401
Mfr.Part #
MKP1839322401
Description
CAP FILM 0.022UF 1% 400VDC AXIAL
Tolerance :
±1%
Lead Diameter :
600 µm
Voltage - Rated DC :
400V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
220V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Capacitance :
0.022µF
Size / Dimension :
0.256Diax0.551L 6.50mmx14.00mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
MKP1839322401
Vishay MKP1839322401
MKP1839 0.022μF Film Capacitor ±1% Axial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839322401 Overview
Temperatures as low as -55°C~100°C are suitable for the device.