MKP1839322251
Mfr.Part #
MKP1839322251
Description
CAP FILM 0.022UF 1% 250VDC AXIAL
MKP1839
Reach Compliance Code :
Unknown
Lead Diameter :
600 µm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated AC :
160V
Capacitance :
0.022µF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
250V
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm