MKP1839310251R
Mfr.Part #
MKP1839310251R
Description
CAP FILM 10000PF 1% 250VDC AXIAL
Voltage - Rated DC :
250V
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated AC :
160V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Published :
Lead Diameter :
600 µm
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Capacitance :
10000pF