MKP1839310251G
Mfr.Part #
MKP1839310251G
Description
CAP FILM 10000PF 1% 250VDC AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated AC :
160V
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Voltage - Rated DC :
250V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
10000pF
Dielectric :
PP
Datasheets
MKP1839310251G
Vishay MKP1839310251G
MKP1839 10000pF Film Capacitor ±1% Axial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839310251G Overview
Temperatures of -55°C~100°C allow the device to operate.