MKP1839282401R
Mfr.Part #
MKP1839282401R
Description
CAP FILM 8200PF 1% 400VDC AXIAL
Film Capacitors
Diameter :
5mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated AC :
220V
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Tin (Sn)
HTS Code :
MKP1839
Reach Compliance Code :
Unknown
Packing Method :
TR
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
400V
Number of Terminations :
2
Termination :
PC Pins
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Capacitance :
8200pF
Length :
11mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Datasheets
MKP1839282401R
Vishay MKP1839282401R
MKP1839 8200pF Film Capacitor ±1% Axial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839282401R Overview
Devices with a -55°C~100°C temperature capability can be operated.