MKP1839268631
Mfr.Part #
MKP1839268631
Description
CAP FILM 6800PF 1% 630VDC AXIAL
Film Capacitors
Max Operating Temperature :
100°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
630V
Voltage - Rated AC :
250V
Capacitance :
6800pF
Published :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Bulk
MKP1839
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
10.9982mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Size / Dimension :
0.217Diax0.433L 5.50mmx11.00mm
Datasheets
MKP1839268631
Vishay MKP1839268631
MKP1839 6800pF Film Capacitor ±1% Axial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839268631 Overview
Temperatures of -55°C~100°C are suitable for operating the device.