MKP1839268401
Mfr.Part #
MKP1839268401
Description
CAP FILM 6800PF 1% 400VDC AXIAL
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
400V
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Published :
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
6800pF
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.217Diax0.433L 5.50mmx11.00mm
Voltage - Rated AC :
220V
Lead Diameter :
600 µm
Datasheets
MKP1839268401
Vishay MKP1839268401
MKP1839 6800pF Film Capacitor ±1% Axial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839268401 Overview
Temperatures of -55°C~100°C allow the device to operate.