MKP1839247631
Mfr.Part #
MKP1839247631
Description
CAP FILM 4700PF 1% 630VDC AXIAL
MKP1839
REACH SVHC :
Unknown
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Lead Diameter :
600 µm
Voltage - Rated DC :
630V
Published :
Capacitance :
4700pF
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Voltage :
400V
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated AC :
250V
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Datasheets
MKP1839247631
Introducing Film Capacitors Vishay MKP1839247631 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Axial, Voltage:400V, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~100°C, MKP1839247631 pinout, MKP1839247631 datasheet PDF, MKP1839247631 amp .Beyond Film Capacitors Vishay MKP1839247631 ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.