MKP1839233631R
Mfr.Part #
MKP1839233631R
Description
CAP FILM 3300PF 1% 630VDC AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
630V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Voltage - Rated AC :
250V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Diameter :
600 µm
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
MKP1839233631R
Vishay MKP1839233631R
MKP1839 3300pF Film Capacitor ±1% Axial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839233631R Overview
Temperatures of -55°C~100°C are suitable for operating the device.