MKP1839233631
Mfr.Part #
MKP1839233631
Description
CAP FILM 3300PF 1% 630VDC AXIAL
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
630V
Voltage - Rated AC :
250V
Through Hole
Lead Diameter :
600 µm
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
REACH SVHC :
Unknown
Tolerance :
±1%
Datasheets
MKP1839233631
Vishay MKP1839233631
MKP1839 3300pF Film Capacitor ±1% Axial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839233631 Overview
It is capable of operating at -55°C~100°C degrees Celsius.