MKP1839222635R
Mfr.Part #
MKP1839222635R
Description
CAP FILM 2200PF 10% 630VDC AXIAL
Voltage - Rated DC :
630V
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
250V
Datasheets
MKP1839222635R
Vishay MKP1839222635R
MKP1839 2200pF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839222635R Overview
It is capable of operating at -55°C~100°C degrees Celsius.