MKP1839222635G
Mfr.Part #
MKP1839222635G
Description
CAP FILM 2200PF 10% 630VDC AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Reach Compliance Code :
Unknown
Capacitance :
2200pF
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated AC :
250V
Voltage - Rated DC :
630V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
MKP1839222635G
Vishay MKP1839222635G
MKP1839 2200pF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839222635G Overview
-55°C~100°C is the maximum temperature at which the device can operate.