MKP1839222635
Mfr.Part #
MKP1839222635
Description
CAP FILM 2200PF 10% 630VDC AXIAL
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
15 Weeks
Through Hole
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
630V
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated AC :
250V
Datasheets
MKP1839222635
Vishay MKP1839222635
MKP1839 2200pF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839222635 Overview
Temperatures of -55°C~100°C allow the device to operate.