MKP1839222634R
Mfr.Part #
MKP1839222634R
Description
CAP FILM 2200PF 5% 630VDC AXIAL
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
630V
Voltage - Rated AC :
250V
Length :
10.9982mm
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
2200pF
Published :
Max Operating Temperature :
100°C
1 (Unlimited)
Datasheets
MKP1839222634R
Vishay MKP1839222634R
MKP1839 2200pF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839222634R Overview
Temperatures as low as -55°C~100°C are suitable for the device.