MKP1839222634
Mfr.Part #
MKP1839222634
Description
CAP FILM 2200PF 5% 630VDC AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~100°C
PP
Reach Compliance Code :
Unknown
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated DC :
630V
Voltage - Rated AC :
250V
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Published :
Datasheets
MKP1839222634
Vishay MKP1839222634
MKP1839 2200pF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839222634G Overview
The device is capable of operating at the temperature of -55°C~100°C.