MKP1839222633R
Mfr.Part #
MKP1839222633R
Description
CAP FILM 2200PF 2.5% 630VDC AXL
ROHS3 Compliant
Lead Diameter :
600 µm
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Tolerance :
±2.5%
Voltage - Rated AC :
250V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated DC :
630V