MKP1839222633G
Mfr.Part #
MKP1839222633G
Description
CAP FILM 2200PF 2.5% 630VDC AXL
Voltage - Rated AC :
250V
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±2.5%
Voltage - Rated DC :
630V