MKP1839222633
Mfr.Part #
MKP1839222633
Description
CAP FILM 2200PF 2.5% 630VDC AXL
Film Capacitors
Mount :
ROHS3 Compliant
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±2.5%
Voltage - Rated DC :
630V
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated AC :
250V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Dielectric :
PP
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Package / Case :
Axial
Lead Diameter :
600 µm
Termination :
PC Pins
Datasheets
MKP1839222633
Vishay MKP1839222633
MKP1839 2200pF Film Capacitor ±2.5% Axial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839222633 Overview
Temperatures of -55°C~100°C are suitable for operating the device.