MKP1839222631R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MKP1839222631R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 2200PF 1% 630VDC AXIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Film Capacitors
Voltage - Rated DC :
630V
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
2200pF
Series :
MKP1839
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated AC :
250V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%