MKP1839191631R
Mfr.Part #
MKP1839191631R
Description
CAP FILM 910PF 1% 630VDC AXIAL
PP
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
910pF
Voltage - Rated AC :
250V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Length :
10.9982mm
Voltage - Rated DC :
630V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
PC Pins
Max Operating Temperature :
100°C
Datasheets
MKP1839191631R
Vishay MKP1839191631R
MKP1839 910pF Film Capacitor ±1% Axial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839191631R Overview
In a temperature range of -55°C~100°C, the device can be operated.