MKP1839182631
Mfr.Part #
MKP1839182631
Description
CAP FILM 820PF 1% 630VDC AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
15 Weeks
Radiation Hardening :
No
Applications :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated AC :
250V
Pbfree Code :
yes
Polypropylene (PP), Metallized
Reference Standard :
IEC60384-16
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Capacitance :
820pF
HTS Code :
Lead Diameter :
600 µm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 250
Length :
11mm