MKP1839156631G
Mfr.Part #
MKP1839156631G
Description
CAP FILM 560PF 1% 630VDC AXIAL
Film Capacitors
Max Operating Temperature :
100°C
Voltage - Rated DC :
630V
Voltage - Rated AC :
250V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Capacitance :
560pF
Size / Dimension :
0.217Diax0.433L 5.50mmx11.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
10.9982mm