MKP1839156631
Mfr.Part #
MKP1839156631
Description
CAP FILM 560PF 1% 630VDC AXIAL
Voltage - Rated AC :
250V
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Length :
10.9982mm
Voltage - Rated DC :
630V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.217Diax0.433L 5.50mmx11.00mm
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
560pF
Max Operating Temperature :
100°C