MKP1839143631
Mfr.Part #
MKP1839143631
Description
CAP FILM 430PF 1% 630VDC AXIAL
Through Hole
Diameter :
5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
630V
Capacitance :
430pF
Reference Standard :
IEC60384-16
Package / Case :
Axial
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated AC :
250V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Length :
11mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C