MKP1839139635
Mfr.Part #
MKP1839139635
Description
CAP FILM 390PF 10% 630VDC AXIAL
Length :
11mm
Through Hole
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 250
Voltage - Rated AC :
250V
Voltage - Rated DC :
630V
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Diameter :
5mm
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Capacitance :
390pF
Packing Method :
Ammo Pack
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Datasheets
MKP1839139635
Vishay MKP1839139635
MKP1839 390pF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole