MKP1839139634G
Mfr.Part #
MKP1839139634G
Description
CAP FILM 390PF 5% 630VDC AXIAL
Axial
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 250
Voltage - Rated AC :
250V
Length :
11mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±5%
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated DC :
630V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Packing Method :
Ammo Pack
Diameter :
5mm
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Datasheets
MKP1839139634G
Vishay MKP1839139634G
MKP1839 390pF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839139634G Overview
In a temperature range of -55°C~100°C, the device can be operated.