MKP1839139633
Mfr.Part #
MKP1839139633
Description
CAP FILM 390PF 2.5% 630VDC AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Diameter :
5mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±2.5%
Voltage - Rated AC :
250V
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Packaging :
Bulk
Capacitance :
390pF
Packing Method :
TR, 14 INCH
Length :
11mm
HTS Code :
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 250
Voltage - Rated DC :
630V
Datasheets
MKP1839139633
Vishay MKP1839139633
MKP1839 390pF Film Capacitor ±2.5% Axial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839139633 Overview
It is capable of operating at -55°C~100°C degrees Celsius.