MKP1839139632G
Mfr.Part #
MKP1839139632G
Description
CAP FILM 390PF 2% 630VDC AXIAL
Tolerance :
±2%
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated AC :
250V
Diameter :
5mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Packing Method :
Ammo Pack
Voltage - Rated DC :
630V
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 250
Length :
11mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C