MKP1839139631R
Mfr.Part #
MKP1839139631R
Description
CAP FILM 390PF 1% 630VDC AXIAL
Capacitance :
390pF
Packing Method :
TR, 14 INCH
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
5mm
Voltage - Rated AC :
250V
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated DC :
630V
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Length :
11mm