MKP1839139631
Mfr.Part #
MKP1839139631
Description
CAP FILM 390PF 1% 630VDC AXIAL
Length :
11mm
Voltage - Rated AC :
250V
Capacitance :
390pF
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Lead Diameter :
600 µm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Voltage - Rated DC :
630V
Packaging :
Bulk
Packing Method :
TR, 14 INCH
Tolerance :
±1%