MKP1839136631
Mfr.Part #
MKP1839136631
Description
CAP FILM 360PF 1% 630VDC AXIAL
Voltage - Rated DC :
630V
Through Hole
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 250
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±1%
Length :
11mm
Diameter :
5mm
Capacitance :
360pF
Voltage - Rated AC :
250V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Packing Method :
TR, 14 INCH
Datasheets
MKP1839136631
Vishay MKP1839136631
MKP1839 360pF Film Capacitor ±1% Axial PC Pins 630V-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
MKP1839136631R Overview
The device is capable of operating at the temperature of -55°C~100°C.