MKP1839122631G
Mfr.Part #
MKP1839122631G
Description
CAP FILM 220PF 1% 630VDC AXIAL
FILM CAPACITOR
Packing Method :
Ammo Pack
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Voltage - Rated DC :
630V
Diameter :
5mm
Mounting Type :
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
HTS Code :
Size / Dimension :
0.197Diax0.433L 5.00mmx11.00mm
Length :
11mm
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 250
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±1%
Capacitance :
220pF
Voltage - Rated AC :
250V