MKP1839120631
Mfr.Part #
MKP1839120631
Description
CAP FILM 200PF 1% 630VDC AXIAL
Film Capacitors
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
200pF
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Diameter :
6mm
Packing Method :
Ammo Pack
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE(V) : 250
Termination :
PC Pins
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Packaging :
Bulk
Series :
MKP1839
Terminal Finish :
Tin (Sn)
DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.236Diax0.433L 6.00mmx11.00mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Length :
11mm
IEC60384-16
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
630V
Voltage - Rated AC :
250V